Faaliyetler

“Ufka Yolculuk” Kültür Yarışması

ufka-yolculuk

 

Ömer Nasuhi Bilmen İlmihali Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Başvuruları Başlıyor.

Türkiye geneli organizasyonu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Kulübümüz Asilder- Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yapılan, İlmihal Yarışması’nın başvuruları başladı.

Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlanması, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla  buluşması için bu yarışma düzenlendi.

Geleneksel hale getirilmesi planlanan ödüllü kitap okuma yarışmasının ilki, Ömer Nasuhi Bilmen İslam İlmihalinden yapılacaktır.

18 yaş altı ve üstü olmak üzere, cinsiyet ayrımı olmadan, 2 kategoride yapılacak yarışmada, Türkiye genelinde dereceye girenlere ve ayrıca her ilde dereceye girenlere ödüller verilecektir.

18 Mayıs 2012 Cumartesi Günü, tüm Türkiye’de aynı anda yapılacak bir sınavla, Türkiye geneli ve ilimizde dereceye girenler belirlenecektir.

Yarışma başvuruları,  www.ufkayolculuk.com  web sitesinden yapılacaktır. Başvurular 12 Nisan 2012 Cuma gününe kadar devam edecektir.

Ufka Yolculuğumuzda birlikte olmak dileğiyle…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*